پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

روش های پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

امروز با بررسی موضوع پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش شما را همراهی خواهیم کرد. شما می توانید در سایت قالیشویی فرش کوهسار انواع خدمات قالیشویی را دریافت کنید.

پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش با استفاده از سرکه سفید

پس از ریختن قهوه یا نسکافه روی فرش بهتر است سریع عمل کنید و با قاشق، قهوه یا نسکافه ریخته شده روی فرش را جمع کنید تا قهوه یا نسکافه بیشتر به ریشه های فرش نفوذ نکند؛ یا روی قسمتی که قهوه یا نسکافه ریخته است؛ پارچه نخی یا حوله قرار دهید تا قهوه و نسکافه ریخته شده روی فرش، کمتر جذب فرش شود. سپس مقداری سرکه سفید (تقریباً یک سوم لیوان) را با یک لیوان آب ترکیب کنید و محلول به دست آمده را در یک اسپری بریزید.

سپس مقدار مناسبی از این محلول را روی لکه اسپری کنید و با پارچه تمیز یا حوله فرش را تمیز کنید. بعد از انجام این مراحل یک تشت زیر فرش، درست زیر قسمتی که قهوه و نسکافه ریخته است، قرار دهید و لکه را آبکشی کنید. سپس بگذارید تا محل آبکشی شده کاملاً خشک شود. بهتر است هوای زیادی به فرش برسد تا بوی سرکه نسکافه و قهوه ریخته شده روی فرش از بین برود و فرش به طور کامل تمیز شود.

روش های پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش
روش های پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

روش پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش با استفاده از مایع ظرفشویی

برای پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش با استفاده از مایع ظرفشویی ؛همانطور که در بالا گفته شده است؛ ابتدا با یک قاشق یا پارچه تمیز از جذب بیشتر قهوه و نسکافه به ریشه های فرش جلوگیری کنید. سپس مقدار بسیار کمی مایع ظرفشویی( تقریباً یک پنجم لیوان) را با یک لیوان آب مخلوط کنید و با توجه به مقدار لکه، مقدار مناسبی از ترکیب درست شده را روی لکه قهوه و نسکافه بریزید.

سپس با یک پارچه یا حوله تمیز به صورت دورانی محلول را روی فرش پخش کنید. بعد از پخش کردن محلول روی فرش یک عدد تشت زیر فرش، درست زیر قسمتی که قهوه یا نسکافه ریخته است قرار دهید و آن را آبکشی کنید. سپس صبر کنید تا فرش خشک شود و هوا بکشد تا بوی قهوه و نسکافه از روی فرش کاملاً از بین برود. قالیشویی چهارباغ از مناطق تحت پوشش کارخانه قالیشویی کوهسار می باشد. جهت دریافت خدمات قالیشویی و رفوگری در چهارباغ با ما تماس بگیرید.

نحوه پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش با کمک ماست

برای پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش، ابتدا ماست را با مقداری آب ترکیب کرده تا یک مخلوط رقیق به دست بیاورید؛ سپس مخلوط رقیق به دست آمده را روی لکه نسکافه و فرش قرار دهید و بعد از گذشت زمان کمی، مقداری محلول آب و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و روی یک پارچه تمیز بریزید و با استفاده از پارچه آغشته شده به محلول آب و مایع ظرفشویی، ماست را از روی فرش تمیز کنید.

با این روش لکه قهوه و نسکافه ریخته شده روی فرش شما کاملا از بین می رود. اگر ماست در دسترس شما قرار نداشت؛ می توانید به جای ماست از شیر نیز استفاده کنید و لکه ی قهوه و نسکافه ریخته شده روی فرش را کاملا از بین ببرید.

پاک کردن قهوه و نسکافه ریخته شده از روی فرش با استفاده از جوش شیرین

جوش شیرین یک مواد پاک کننده بسیار قوی است که هیچ لکه ای نمی تواند در برابر آن مقاومت کند. برای پاک کردن قهوه یا نسکافه ریخته شده روی فرش با استفاده از جوش شیرین، ابتدا یک یا دو قاشق جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کنید و محلول به دست آمده را روی فرش بریزید و با استفاده از یک حوله یا پارچه تمیز لکه را از بین ببرید و فرش خود را تمیز کنید.

اگر لکه قهوه و نسکافه با این محلول از بین نرفت؛ شما می ‌توانید مقداری سرکه، مایع ظرفشویی و نمک را به محلول خود اضافه کنید و لکه قهوه و نسکافه ریخته شده روی فرش خود را از بین ببرید. موادی همچون مایع ظرفشویی سرکه و نمک قدرت لکه بری جوش شیرین را افزایش می‌ دهند. قالیشویی برغان زیر نظر کارخانه قالیشویی کوهسار فعالیت می کند در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در برغان با ما تماس بگیرید.

نحوه پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش
نحوه پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش

روش پاک کردن قهوه و نسکافه از روی فرش های دستباف

اگر نسکافه یا قهوه روی فرش های دستباف ریخته شود به علت با ارزش بودن فرش و قیمت بالای فرش، باید در از بین بردن لکه از روی فرش دستباف بسیار دقت کرد. برای این کار بهتر است، از محلول های خانگی با درصد اسید کمتر مانند محلول سرکه سفید و آب و محلول آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید تا به بافت فرش دست بافت شما اسیبی نرسد و به راحتی لکه قهوه و نسکافه ریخته شده روی فرش دستباف شما از بین برود.

مواد مناسب برای از بین بردن لکه ی قهوه و نسکافه ریخته شده روی فرش

برای از بین بردن لکه نسکافه و قهوه ریخته شده روی فرش باید به چند نکته توجه کرد. اگر لکه قهوه و نسکافه تازه است، بهتر است از محلول هایی همچون مایع ظرفشویی و آب و سرکه و آب استفاده کنید؛ اما اگر لکه قهوه و نسکافه ریخته شده روی فرش شما قدیمی است و مدتی از آن میگذرد؛ بهتر است از محلول لکه بری مانند ماست، شیر و جوش شیرین استفاده کنید.

نکته دوم قابل توجه این است که شما باید به نوع فرش و الیاف فرش خود دقت کنید؛ اگر الیاف استفاده شده در فرش شما حساس هستند، بهتر است از محلول های لکه بری با درصد اسید کمتر مانند محلول آب و سرکه و محلول آب و مایع ظرفشویی استفاده کنید؛ اما اگر الیاف استفاده شده در فرش شما مقاوم است؛ می توانید از محلول هایی با درصد اسید بالاتر مانند جوش شیرین استفاده کنید. پاک کردن لکه آدامس از روی فرش از دیگر مقالات کاربردی و مفید سایت قالیشویی کوهسار می باشد که توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

اگر فرش شما دستباف است باید دقت زیادی در پاک کردن لکه نسکافه و قهوه ریخته شده به فرش خود به خرج دهید تا به الیاف و ریشه فرش آسیبی نرسد. در پایان اگر از تمام روش های گفته شده نتیجه نگرفتید، میتوانید با متخصصان قالیشویی کوهسار تماس گرفته تا آنان با بهترین کیفیت قهوه و نسکافه را از روی فرش شما پاک کنند‌. از بین بردن لکه نسکافه و قهوه از روی فرش کار سختی نیست؛ فقط کافیست شما با انتخاب درست محلول پاک کننده و روش درست، لکه قهوه و نسکافه را از روی فرش خود از بین ببرید. از همراهی شما تا پایان سپاسگزاریم.

چگونه لکه قهوه و نسکافه را از روی فرش پاک کنیم؟

در این مقاله از سایت قالیشویی کوهسار به بررسی نحوه از بین بردن لکه قهوه و نسکافه از روی فرش با چند روش ساده پرداخته ایم با ما همراه باشید.

مواد مناسب برای از بین بردن لکه ی قهوه و نسکافه روی فرش چیست؟

اگر لکه قهوه و نسکافه تازه است، بهتر است از محلول هایی همچون مایع ظرفشویی و آب و سرکه و آب استفاده کنید. برای خواندن ادامه مطلب این مقاله را مطالعه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.