قالیشویی در سرخاب

قالیشویی در سرخاب

خدمات قالیشویی در سرخاب

فرش ها باید در هر زمان تمیز شوند تا به شکل و رنگ اصلی خود باقی بمانند. در واقع یک شستشوی موثر می تواند ظاهر فرش را تغییر دهد و جلوه جدیدی به طرح و رنگ های آن ببخشد. رسوب گرد و غبار و یک لایه خاکستری کثیف باعث محو شدن فرش دستباف می شود. از سوی دیگر، تجمع گرد و غبار در اطراف گره ها به شدت بر بافت فرش شما تأثیر می گذارد و در صورت تمیز نشدن، به مرور زمان باعث فرسایش بیشتر فرش می شود.

در واقع شستن فرش دستباف فرآیند بسیار مثبتی برای نگهداری و ماندگاری فرش است به شرطی که به روش صحیح و با مواد شوینده مناسب انجام شود، در این صورت بهتر است قالیشویی متخصص همچون قالیشویی در سرخاب این کار را انجام دهد.
در شستشوی فرش دستباف به احتمال زیاد روی رنگ های آن قابل توجه است که ممکن است با فرآیند رنگرزی مناسب لکه دار شود که در نتیجه باعث تداخل با یکدیگر و پارگی فرش در هنگام شستشو می شود.

ویژگی های قالیشویی در سرخاب

برای اطمینان از ثبات رنگ ها، ابتدا با یک پارچه سفید، تمیز و خیس شده که داخل محلول آبکشی، پشت فرش و کناره آن قرار می گیرد. اگر بعد از چندین بار کشیدن پارچه روی گره ها اثری از رنگ نبود، رنگ ها کاملاً بادوام هستند و قابل شستشو هستند. در غیر این صورت فرش باید توسط متخصص رسیدگی شود تا به رنگ و طرح فرش آسیبی وارد نشود.

البته مهم است که از شوینده های شیمیایی نامناسب که رنگ ها را از بین می برند استفاده نکنید و از شوینده های مناسب با PH پایین و آب ولرم استفاده کنید. همچنین می توانید از نرم کننده های مخصوص استفاده کنید که فرش را بادوام و نرم و صاف می کند.پس از شستن فرش باید در مقابل نور خورشید قرار گیرد تا کاملا خشک شود. قالیشویی چهارباغ ارائه دهنده انواع خدمات قالیشویی در کارخانه قالیشویی کوهسار می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما در تماس باشید.

خدمات قالیشویی در سرخاب
خدمات قالیشویی در سرخاب

راه های جلوگیری از پوسیدگی فرش در قالیشویی سرخاب


بیشتر کپک ها مربوط به نواحی نزدیک گلدان های طبیعی و جلوی حمام و توالت خانه است که در هنگام آبیاری مقداری آب سرریز می کند و روی فرش می ریزد که در نهایت به دلیل بی توجهی و ماندن در فرش تا زمانی که به الیاف نفوذ کند و در فرش می ماند. باعث پوسیدگی می شود. نفوذپذیری رطوبت بین کاشی و سرامیک زیر فرش نیز یکی از شرایطی است که باید به طور مرتب بررسی شود و معمولاً در مجاورت آب و مایعات، تیرگی بین کاشی ها ایجاد می شود که قبل از اینکه منجر به پوسیدگی شود باید برداشته و نشان داده شود.


از جمله نکاتی که باید بررسی شود رادیاتورها و زیر پنجره ها برای نشتی است. فرش را جابه جا نکنید و تهویه نکنید، در مکان مرطوب یا مرطوب بمانید، مخصوصاً در شهرهای مرطوب شمال کشور، مایعاتی مانند شربت بر روی فرش بریزید و به موقع و کامل نظافت نکنید، شستشو با مواد شیمیایی اسیدی به ویژه دست. -محصولات بافته شده ای که منجر به تجزیه الیاف می شود از انواعی است که دقت لازم و کافی را می طلبد.

نکته ای که کمتر کسی به آن اهمیت می دهد، عدم شستشو است. بهتر است فرش ها را در فواصل معین اما نه نزدیک به هم خوب بشویید و کاملا خشک کنید زیرا علاوه بر آب و رطوبت، باقیمانده مواد غذایی و آلودگی منجر به پوسیدگی و فساد می شود.
در واقع شستن فرش فرآیند بسیار مثبتی برای نگهداری و ماندگاری فرش است به شرطی که به روش صحیح و با مواد شوینده مناسب انجام شود، در این صورت بهتر است قالیشویی متخصص همچون قالیشویی در سرخاب این کار را انجام دهد. کارخانه قالیشویی کوهسار بهترین قالیشویی در هشتگرد می باشد. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی با ما در ارتباط باشید.

نحوه محافظت ار فرش در قالیشویی سرخاب

در این قسمت نکاتی را یادآور می شویم که می تواند فرش را از آسیب محافظت کند:

  • سطح زیر فرش باید صاف، تمیز، خشک و عاری از گرد و غبار باشد.
  • حصیر را روی گچ، آهک یا خاک پهن نکنید.
  • بهتر است از دو فرش که روی هم یا لاستیکی پهن شده اند خودداری کنید.
  • هرازگاهی فرش ها را جابه جا کنید و با باز کردن درها و پنجره ها تهویه کنید.
  • تا زمانی که از خشک شدن کامل فرش مطمئن نشدیم بعد از شستشو استفاده نکنید.
  • کاشی و درزهای سرامیکی زیر فرش نباید باز شوند زیرا محل مناسبی برای تجمع بید و باکتری هستند.

مراقبت و نگهداری از ریشه فرش در قالیشویی سرخاب

ریشه فرش یکی از مهم ترین قسمت های فرش است و نقش مهمی در ساخت فرش دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که مشکل پاره شدن یا از بین بردن ریشه فرش را داشته باشید. فرقی نمی کند چه فرشی با زمینه تیره انتخاب کنید، ریشه فرش همچنان براق، سفید و خودنمایی می کند، در نتیجه سفیدکردن و تمیز کردن ریشه فرش نقش مهمی در زیبایی فرش دارد.

به همین دلیل در ادامه این مقاله با نحوه مراقبت از ریشه فرش، شستن ریشه فرش قالیشویی در سرخاب، سفید کردن ریشه فرش آشنا می شوید و سعی می کنید نکات اصلی و مهم در رابطه با شستشو و نگهداری فرش را به طور کامل درک کنید. قالیشویی در افشاریه زیر نظر کارخانه قالیشویی کوهسار می باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با ما تماس بگیرید.

قیمت قالیشویی در سرخاب
قیمت قالیشویی در سرخاب

ریشه فرش را بشویید و سفید کنید

ریشه فرش به دلایل مختلف خیلی زود کثیف می شود و سفیدی اولیه خود را از دست می دهد، اما سوال اینجاست که چگونه می توان ریشه فرش را پس از شستن فرش سفید کرد تا متوجه برخی از نقاط ریشه فرش زرد و زرد نشود. کثیف می شود و برای رفع زردی آن باید مقداری آب گرم و شامپو فرش را با هم مخلوط کنید و با پارچه آغشته به محلول ریشه فرش را از سر تا پا پاک کنید و تا سفید شدن ریشه ها ادامه دهید و شامپو بزنید. درخشان باش پس از شستن ریشه فرش، آن را در بیرون قرار دهید تا خشک شود. در صورت نیاز به خدمات قالیشویی در لشگرآباد با کارخانه قالیشویی کوهسار در تماس باشید. کارخانه قالیشویی کوهسار در منطقه لشگرآباد خدمات رسانی می کند.

ریشه فرش را بچسبانید

بیشتر افراد برای محافظت از ریشه فرش آن را می چسبانند اما باید بدانید که چسباندن ریشه فرش اشتباه است و باعث از بین رفتن ریشه فرش می شود زیرا چسب باعث ایجاد کپک و کثیفی روی فرش می شود.

پوست کندن

تا اینجا با نقش ریشه در فرش و نقش مهم آن در ظاهر فرش آشنا شده اید و نحوه شستشوی آن را یاد گرفته اید اما بهترین راه این است که ریشه فرش را در حالت طبیعی نگه دارید. فرم. این بدان معناست که بهتر است از ریشه فرش خود مراقبت کنید و ریشه های آن را زیر فرش تا کنید و گهگاه بشویید تا با شانه از گره خوردن و درهم ریختن ریشه فرش جلوگیری کنید. البته روکش پلاستیکی نیز برای محافظت از ریشه فرش مناسب است. برای شستشوی هر چه بهتر ریشه فرش ها و تمام فرش میتوانید از خدمات قالیشویی در سرخاب بهره مند شوید. برای آشنایی با تاریخچه فرش ماشینی پیشنهاد می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کوهسار مطالعه کنید.

قالیشویی در سرخاب چه ویژگی هایی دارد؟

برای اطلاع از ویژگی های کارخانه قالیشویی کوهسار بهترین قالیشویی در سرخاب پیشنهاد می کنیم این مقاله مفید را مطالعه کنید.

قیمت خدمات قالیشویی در سرخاب به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از قیمت خدمات قالیشویی در سرخاب با کارخانه قالیشویی کوهسار تماس بگیرید.

5/5 - (6 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.