قالیشویی در چهارباغ

قالیشویی در چهار باغ

خدمات قالیشویی چهارباغ

فرش یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون هر خانه ایرانی است و سهم زیادی در زیبایی خانه دارد. از آنجایی که هر فرشی که خریداری می شود از دیرباز برای شما مهمان خانه بوده است، نگهداری از فرش یکی از مواردی است که باید در خانه به آن توجه ویژه ای داشت. نگهداری فرش در صورتی که به درستی انجام شود نه تنها ظاهر و زیبایی آن را حفظ می کند، بلکه طول آن نیز باعث افزایش طول عمر می شود. البته برخی از افراد ترجیح می دهند برای هماهنگی با دکوراسیون منزل، در فواصل زمانی کوتاه فرش را تعویض کنند. با این حال حتی آنها باید از فرش نگهداری مناسبی داشته باشند تا فرش همیشه در بهترین حالت خود باشد.

تخصص در شستشوی فرش نیز ضروری است زیرا باید به گونه ای انجام شود که از آسیب دیدن فرش ها بوسیله مواد اسیدی، قلیایی و به طور کلی مواد شیمیایی بسیار قوی که باعث آسیب جدی به تارها و پرزها می شود، جلوگیری شود. به طور کلی می توان گفت که شستن فرش نقش حیاتی در درخشندگی رنگ ها و زیباتر شدن آن ها در صورت طبیعی بودن رنگ ها دارد. متاسفانه به دلیل ناآگاهی مردم، عدم شستشوی فرش، اکثر فرش های موجود در بازار بدون شستشوی اولیه به دست مشتریان می رسد.

فرش ها پس از چند سال نیاز به شستشو دارند، اما صرف نظر از تفاوت فرش ماشینی با فرش دستباف، در شستشوی فرش از مواد کلر و قلیایی استفاده می شود که می تواند آسیب جدی به تارها و پرزها وارد کند. پس بهترین راه این است که فرش های خود را به هر شرکت قالیشویی نسپارید و برای شستشوی اصولی میتوان از خدمات قالیشویی در چهارباغ بهره مند شوید. مرحله بعدی در سرویس نهایی فرش بعد از اصلاح مرحله شستشوی فرش است. بسته به سفارش و همچنین رنگ فرش ها، هر فرش یک تا سه بار شسته می شود. در ادامه این مقاله،اصول نگهداری فرش در منازل را مورد بحث قرار خواهد داد.

اصول نگهداری فرش در قالیشویی چهارباغ

سطح زیرین فرش چگونه باید باشد؟

خیلی مهم است که فرش را روی چه سطحی پهن کنید. سطح زیر فرش باید صاف، عاری از آلودگی و گرد و غبار و از همه مهمتر دور از رطوبت باشد. برای صاف کردن از فرش روی فرش یا سطوح پلاستیکی خودداری کنید. همچنین مراقب باشید چیزی زیر فرش نگذارید. از عبور سیم ها و سایر موارد از بلند کردن قسمتی از فرش خودداری کنید زیرا باعث طولانی شدن آن می شود تغییر شکل فرش از زیبایی آن می کاهد. کارخانه قالیشویی کوهسار قالیشویی خوب در مهستان مزیت هایی دارد که باعث شده است همواره مشتریان پایدار و همیشگی خود را داشته باشد. برای دریافت خدمات قالیشویی با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

خدمات قالیشویی چهارباغ
خدمات قالیشویی چهارباغ

فرش را در معرض رطوبت قرار ندهید!

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که آب به طور تصادفی روی فرش ریخته شود. یکی از مواردی که اغلب اتفاق می افتد فرش آشپزخانه است. به دلیل نزدیکی به سینک و شستشو در آشپزخانه، احتمال خیس شدن فرش آشپزخانه وجود دارد. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که افراد در این شرایط مرتکب می شوند این است که فرش را می گذارند تا خشک شود یا در بهترین حالت روی فرش آب می ریزند دستمالی بردارید و صبر کنید تا رطوبت فرش به مرور زمان خشک شود.

رطوبت یکی از عواملی است که به فرش آسیب می رساند و مکانی ایده آل برای رشد کپک و باکتری است. برای جلوگیری از این امر، اگر فرش خیس شد، بلافاصله آن را در معرض نور خورشید قرار دهید تا خشک شود. از کاربردهای مستقیم حرارت مانند از گرم شدن بیش از حد سشوار خودداری کنید زیرا بسته به نوع فرش ممکن است الیاف آن آسیب ببینند.

با این حال، برخی از فرش ها مانند فرش های پلی استر به دلیل منافذ سطحی بسته هستند و در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و به راحتی خشک می شوند. برای آشنایی با بهترین روش های پاک کردن لکه شکلات از روی فرش توصیه می کنیم مقاله مربوط به آن را در سایت قالیشویی کوهسار مطالعه نمایید.

جارو کردن منظم و اصولی فرش ها

بسیاری از ما در مورد جارو کردن فرش نگرش آرامی داریم. فرش در قسمت های مختلف آن جهت خاصی دارد و جارو زدن باید در یک راستا باشد. همچنین توجه داشته باشید حرکت جارو بر روی فرش همان مسیر اشتباه است. بنابراین وقتی جارو را روی فرش می خوابانید، آن را از روی فرش بلند کرده و در صورت لزوم همان قسمت را در جهت خواب تکرار کنید.

همچنین توجه داشته باشید که لازم نیست هر روز فرش را جارو کنید. اگر به جای جارو کشیدن روزانه، سعی کنید از کثیف شدن فرش خیلی سریع جلوگیری کنید. از طرفی حتماً حداقل هر دو هفته یک بار فرش را جارو کنید که می خورد، در غیر این صورت ذرات و کثیفی به تدریج تا عمق فرش نفوذ می کند و به اصطلاح به سمت فرش می رود.

نگهداری از فرش


اگر قصد نگهداری فرش را دارید و برای مدتی از آن استفاده نمی کنید، بهتر است مکانی را به دور از هوا، رطوبت و رطوبت انتخاب کنید. فرش باید کاملا رول شود و وزن سنگینی روی آن قرار نگیرد. هر چند ماه یک بار فرش را باز کنید تا هوا بیرون بیاید و دوباره آن را بغلتانید.

هر از چند گاهی فرش را بچرخانید

در صورتی که فرش در معرض ردپای زیاد باشد، بهتر است فرش را 180 بار در سال بچرخانید تا آثار ترک خوردگی فرش کاهش یابد. این امر باعث می شود که فرش یکنواخت پوشیده شود و عمر آن افزایش یابد.

فرش را به درستی بشویید

اگرچه قالیشویی و اصول قالیشویی بحث بسیار گسترده ای است، اما در این مقاله سعی داریم به صورت مختصر به آن بپردازیم. اولین نکته این است که فرش یک کالای حساس است و شستن آن حساسیت بیشتری دارد. بهتر است شستن فرش را به قالیشویی های معتبر همچون قالیشویی در چهارباغ که دارای افراد ماهری برای شستشوی فرش است، بسپارید تا علاوه بر شستن فرش، تا عیوب احتمالی در آن برطرف کنند. البته این روزها بسیاری از افراد به شستشوی فرش می پردازند و بدون کارشناسی از مواد مختلفی برای شستشو استفاده می کنند که ممکن است به فرش آسیب برساند.

به طور خلاصه می توان گفت که الیاف فرش می تواند تحت تاثیر مواد شوینده و سفید کننده قوی قرار گیرد. در این صورت اگر قصد شستن تنها بخشی از فرش را دارید از شوینده های ملایم استفاده کنید. اگر مواد غذایی یا چیزهای دیگری روی فرش ریخت، آن را به سرعت تمیز کنید تا از لک شدن آن جلوگیری شود. کارخانه قالیشویی کوهسار قالیشویی خوب در هشتگرد خدمات قالیشویی، مبل شویی، موکت شویی را با کیفیت تضمینی ارائه می دهد در صورت نیاز به خدمات با ما در تماس باشید.

هزینه قالیشویی در چهارباغ
هزینه قالیشویی در چهارباغ

رفع سوختگی فرش در قالیشویی چهارباغ

سوختگی آسیب جدی است که ممکن است باعث تخریب بافت فرش به ویژه فرش دستباف شود. اما راه حل های مختلفی برای رفع یا حداقل کاهش آسیب های ناشی از سوختگی وجود دارد. اگر سوختگی کوچک باشد، می توان به راحتی با روش هایی مانند ترمیم و ترمیم آن را برطرف کرد. اما متاسفانه بیشتر سوختگی ها عمیق بوده و باعث سیاه شدن الیاف فرش می شود. اگر جای سوختگی عمیق باشد، امکان ترمیم فرش و بازگرداندن آن به حالت اولیه وجود ندارد. در ادامه این مقاله می خواهیم نحوه رفع سوختگی فرش را در شرایط مختلف توضیح دهیم.

رفع سوختگی سیگار

این یکی از سوختگی های رایجی است که در فرش اتفاق می افتد. جای سوختگی را با سمباده پاک کنید. روی آن جاروبرقی بکشید و هر گونه زباله را از بین ببرید. الیاف سوخته باقیمانده را با استفاده از قیچی خود جدا کنید. اگر هنوز جای سوختگی وجود دارد، پارچه ای را با پراکسید هیدروژن و محلول آب خیس کنید. لکه را خشک کنید از بیرون شروع کنید و به وسط بروید.

سوزاندن فرش با آهن

اگر میزان سوختگی فرش با آهن کم است می توانید از پیاز استفاده کنید. سپس آن قسمت را با آب سرد خیس کنید و بشویید تا لکه های سوختگی پاک شود. اگر سوختگی عمیق نباشد از این روش استفاده می شود. اگر سطح سوختگی عمیق است، حتما آن را به قالیشویی بسپارید.

سوزاندن موکت با آهن

اگر موکت شما با اتو سوخته است، می توانید قسمت سوخته را برش دهید و از یک تکه جدید از همان موکت برای تعمیر آن استفاده کنید. دقت کنید که پس از چسباندن قطعه جدید، آن را با جاروبرقی تمیز کنید تا کاملا صاف و صاف شود.

سوزاندن فرش با زغال

برای تعمیر فرشی که با زغال سوخته است، ابتدا جای سوختگی را با سمباده پاک کنید. سعی کنید سوختگی را به طور کامل از روی فرش پاک کنید. سپس با یک پارچه تمیز خاک را پاک کنید. برای پاک کردن الیاف سوخته از فرش از یک قیچی استفاده کنید. اگر هنوز آثار سوختگی روی فرش قابل مشاهده است، برای ترمیم آن، محل سوخته را با شامپو فرش بپوشانید و سعی کنید آن را خشک کنید.

پس از آن قسمت سوخته را جاروبرقی بکشید. حتما از شامپو فرش استفاده کنید و از صابون و به خصوص آب زیاد استفاده نکنید. در صورت سوختگی عمیق از روش های رایج خانگی استفاده نکنید و حتما فرش خود را به قالیشویی ها و کارشناسان بسپارید. کارخانه قالیشویی کوهسار بهترین قالیشویی در کمالشهر خدمات شستشوی انواع فرش و رفوگری آن ها را با دقت بالا و بهترین کیفیت انجام می دهد در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید.

قالیشویی چهارباغ

فرش کالایی ارزشمند است و نگهداری صحیح از آن برای سالیان متمادی خانه های ما را تزئین می کند. بسیاری از نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، نکات بسیار ساده ای هستند که اغلب فراموش می شوند. با رعایت این نکات نه تنها زیبایی فرش را حفظ می کنید، بلکه عمر آن را نیز تا حد زیادی افزایش می دهید. البته فراموش نکنید که عمر فرش به عوامل دیگری مانند اصالت و کیفیت خود فرش بستگی دارد. همچنین برای شستشوی آن میتوانید به خدمات قالیشویی در چهارباغ اعتماد کنید.

هزینه قالیشویی در چهارباغ

قالیشویی چهارباغ با مجوز رسمی از اتحادیه قالیشویان، بیش از ده سال است که در حال خدمت رسانی به همشهریان محترم است. افتخار ما در این مدت رضایت و خشنودی همیشگی مشتریان بوده است که انگیزه ما را در کار خود مضاعف نموده است. برای اطلاع از هزینه قالیشویی چهارباغ با ما تماس بگیرید.

ویژگی های قالیشویی چهارباغ

همکاران ما در قالیشویی چهارباغ، علاوه بر اینکه در شستشوی انواع فرش مهارت و تخصص دارند در کار شستشوی مبلمان و همچنین رفوگری و ریشه بافی و سایر خدمات مربوط به ترمیم فرش مهارت بالایی دارند. شستشوی موکت در منزل از خدمات تخصصی کارخانه قالیشویی کوهسار می باشد. جهت دریافت خدمات موکت شویی با ما در تماس باشید.

آیا خدمات رفع سوختگی فرش در قالیشویی چهارباغ انجام می شود؟

قالیشویی چهارباغ خدمات رفع سوختگی فرش را به صورت تخصصی توسط پرسنل مجرب خود انجام می دهد برای دریافت خدمات با ما تماس بگیرید.

قالیشویی در چهارباغ چه خدماتی را ارائه می دهد؟

شستشوی انواع فرش، شستشوی تخصصی انواع مبلان، انجام تمام اقدامات مربوط به ترمیم و رفو فرش از جمله چرم دوزی، ریشه بافی و لکه گیری از خدمات قالیشویی چهارباغ می باشد.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

6 دیدگاه

  1. سلام محمودی هستم می خواستم تشکر کنم از خدمات شما. قالی هایمان بسیار تمیز شده بودند تشکر.

  2. از قالیشویی کوهسار تشکر میکنم برای خدمات خوبشون. فرش اتاق دخترم لکه رنگ داشت و با شامپو فرش هم پاک نمیشد. به قالیشویی دادم خیلی عالی لکه را تمیز کردن

  3. اگر فرشی با ذغال سوخته باشه واقعا میشه تعمیر کرد؟ باید رفو بشه یا با شستشو حل میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.