قالیشویی در هشتگرد

قالیشویی در هشتگرد

خدمات قالیشویی در هشتگرد

شرکت‌های قالیشویی زیادی عموماً در صنعت شستشو و تمیز کردن انواع مختلف قالی و فرش فعالیت می‌کنند و به طور حرفه‌ای قالی‌های با جنس های مختلف را بخوبی و با روش های اصولی تمیز می‌کنند.

شستشوی فرش در قالیشویی هشتگرد

 • اولین مرحله، بررسی نوع قالی یا فرش است که توسط کارشناسان شرکت قالیشویی انجام می‌شود. در این مرحله، نوع قالی یا فرش، جنس آن، سالم بودن یا نبودن آن، نوع لکه‌های موجود و نیاز به پاک کردن قالی تعیین می‌شود.
 • پس از بررسی و تشخیص نیاز به پاک کردن، قالی یا فرش جمع آوری می‌شود. در این مرحله، بسته به اندازه و وزن قالی، از دستگاه‌های حمل قالی استفاده می‌شود.
 • در مرحله بعد، قالی یا فرش به سمت ایستگاه‌های شستشوی خشک یا تر انتقال می‌یابد. در این مرحله، با استفاده از دستگاه‌های خاص و مواد شوینده، لایه غبار و آلودگی‌های سطحی قالی حذف می‌شود.
 • پس از شستشو، قالی یا فرش به سمت مرحله بعدی یعنی خشک کردن منتقل می‌شود. در این مرحله، با استفاده از دستگاه‌های خشک کننده، رطوبت فرش گرفته می‌شود.
 • در مرحله بعد، قالی یا فرش برای تراکم بخشیدن به الیاف آن با مواد خاصی از جمله برس و گردگیر تمیز شده و سپس با ابزار خاص دیگر، شکل و ظاهر قالی یا فرش به حالت اولیه باز می‌گردد.
 • در پایان، فرش شسته شده در جلوی آفتاب بخوبی خشک میشود و سپس در نایلون های مخصوص تا میشود و برای مشتری فرستاده میشود.

کارخانه قالیشویی کوهسار بهترین قالیشویی در خور با ارئه خدمات متفاوت در حوزه شستشوی فرش دستباف و فرش ماشینی هم چنین خدمات رفوگری و شستشوی مبل در خدمت همشهریان عزیز است. قالیشویی کوهسار با بهره مندی از کادر مجرب و متخصص افتخار دارد تا کلیه خدمات مربوط به انواع فرش و مبلمان را به همشهریان محترم ارائه کند. این خدمات تحت نظارت و با مجوز اتحادیه و با نرخ مصوب ارائه می گردند. 

خدمات قالیشویی در هشتگرد
خدمات قالیشویی هشتگرد

نحوه شستشوی فرش های ابریشم در قالیشویی هشتگرد

برای شستشوی فرش ابریشم رعایت نکات مهمی ضروری است که به ترتیب زیر به شما معرفی می کنیم:

 • هرگز برای شستن فرش ابریشمی از آب داغ استفاده نکنید. آب داغ باعث می شود بافت ابریشمی فرش شما استحکام خود را از دست بدهد. بهترین گزینه برای شستشو با آب معمولی یا ولرم است.
 • از بازکردن آب با فشار زیاد، مانند فشاری که برای کارواش استفاده می شود، خودداری کنید. بهترین گزینه استفاده از آب به صورت دوش با فشار متوسط است.
 • برای شستن فرش ابریشم از مواد شوینده خنثی مانند پودر دست حل شده در آب یا شامپو فرش استفاده کنید.
 • اگر قسمتی از فرش شما چرب است، بهتر است از مایع ظرفشویی یا پودر صابون محلول برای تمیز کردن چربی استفاده کنید و هرگز از مواد قلیایی برای شستشوی فرش استفاده نکنید.
 • سعی کنید قبل از شستن فرش لکه هایی مانند جوهر، خون، چای، نوشابه و غیره را تمیز کنید زیرا در غیر این صورت این لکه ها می توانند کل سطح فرش ابریشمی شما را پخش و رنگ کنند.
 • پارچه سفیدی را خیس کنید و روی قسمت های رنگارنگ فرش بکشید و اگر دیدید که فرش شما رنگ می گیرد اصلا آن را خیس نکنید زیرا ممکن است قسمت های روشن رنگ قسمت های تیره را به خود بگیرد و جلوه آن را بگیرد. فرش گم خواهد شد این فرش ها باید با استفاده از شامپو فرش تمیز شوند.
 • هنگام شستن فرش دستباف سعی کنید در جهت فرش ابریشم حرکت کنید و شستشو را انجام دهید تا به پارچه آسیبی نرسد.
 • آبکشی فرش ابریشم
 • بسیاری از ما بعد از شستن فرش ابریشمی مرتکب اشتباهاتی می شویم که باعث تداخل رنگ در داخل فرش می شود و ارزش فرش دستبافت ما به شکل خاصی کاهش می یابد.
 • پس از شستن آن را به سرعت چروک نکنید و لطفاً اجازه دهید فرش شما حداقل یک ساعت بماند تا آب آن کشیده شود و برای غلتاندن آماده شود.
 • وقتی فرش خود را رول می کنید، دوباره به آن آب ندهید و همچنین هنگام پهن کردن آن به ریشه ها آب ندهید. با این کار ریشه فرش را با دستان خود زرد می کنید.
 • برای زهکشی فرش بهتر است از پارو استفاده نکنید. پارو ابزار سنگینی است که وقتی فرش ابریشمی شما خیس است به راحتی به فرش آسیب می رساند. اگر می خواهید این کار را انجام دهید از پاروهای پلاستیکی استفاده کنید که وزن کمتری دارند و فرش را در جهت خواب تخلیه می کنند.

کارخانه قالیشویی کوهسار قالیشویی خوب در شنده خدماتی همچون لکه گیری، ریشه بافی، رفو و ترمیم، شیرازه دوزی و چرم دوزی فرش را انجام می دهد در صورت نیاز به خدمات با ما تماس بگیرید. قالیشویی کوهسار سال هاست با مجوز رسمی از اتحادیه قالیشویان در حال خدمت رسانی به مردم است و تمام خدمات خود را بر اساس مصوبات این اتحادیه قیمت گذاری کرده و به انجام می رساند.

خشک شویی فرش ابریشم در قالیشویی هشتگرد

در مرحله آخر پس از شستن فرش ابریشم باید آن را خشک کنیم. در این مرحله فرش دستبافت خود را که در قسمت قبل آبکشی کردید و نیمه مرطوب است از پشت در زیر نور غیر مستقیم آفتاب و در معرض هوا پهن کنید تا خشک شدن آن تسریع شود. پس از شستن فرش، مشکل بسیار رایجی که پیش می آید این است که طرح های فرش ابریشمی شما جابجا می شود و از آنجایی که فرش پس از خشک شدن سفت می شود، امکان جابجایی بسیاری از پرزهای آن وجود ندارد.

برای زیبا جلوه دادن فرش خود این کار را زمانی انجام دهید که کمی رطوبت در فرش ما باقی مانده است: فرش را با جارو یا برس چوبی به سمت بستر فرش جارو یا برس بکشید. از جاروبرقی استفاده نکنید زیرا روی فرش به جلو و عقب کشیده می شود و فرش را به هم می زند و از زیبایی فرش می کاهد. کارخانه قالیشویی کوهسار بهترین قالیشویی در افشاریه خدمات شستشوی و خشک شویی انواع فرش ابریشم را به بهترین نحو انجام می دهد در صورت نیاز به خدمات با ما در تماس باشید.

هزینه قالیشویی در هشتگرد
هزینه قالیشویی در هشتگرد

نحوه تمیز کردن فرش یا قالیچه ابریشمی در قالیشویی هشتگرد

برای تمیز کردن فرش یا قالیچه ابریشمی، اگر مایع روی آن ریخته شد، ابتدا مایع را با قاشق بردارید، سپس با پارچه سفید و تمیز تا حد امکان پاک کنید. برای از بین بردن کامل لکه ها از سطح فرش از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نکنید زیرا ممکن است به بافت فرش آسیب برساند. می توانید مقداری مایع خانگی مانند ترکیب آب و نمک را امتحان کنید.

حتما زیر فرش ابریشمی را خشک کنید تا از هرگونه کپک یا پارگی جلوگیری شود. مراقب باشید برای آویزان کردن فرش ابریشم به مدت طولانی از میخ استفاده نکنید. بهترین راه این است که یک تکه پارچه محکم به پشت فرش بدوزید و یک میله فلزی را از پارچه رد کنید و در نهایت میله را به دیوار آویزان کنید. مزیت این تکنیک این است که هم فرش ابریشم را زیبا می کند و هم باعث می شود وزن فرش به طور یکنواخت تقسیم شود.

در این مقاله سعی کردیم تمامی نکات شستشوی فرش های ابریشمی را به تفصیل بررسی کنیم و نکاتی را که باید هنگام شستن این فرش ها بدانید را توضیح دهیم. اما اگر در مورد نظافت فرش دستبافت ابریشمی سوالی دارید، می توانید آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. قالیشویی کوهسار قالیشویی خوب در برغان شستشوی انواع فرش های اعلا، ابریشمی و دستباف را با دقت بالا توسط افراد با تجربه متخصص انجام می دهد جهت دریافت خدمات کافیست با کارخانه قالیشویی کوهسار تماس بگیرید.

مزایای استفاده از خدمات قالیشویی در هشتگرد

استفاده از خدمات قالیشویی باعث حفظ و نگهداری درست قالی می شود و باعث افزایش عمر مفید آن می‌ شود. قالی‌ ها ممکن است آلوده شوند و باکتری‌ ها و میکروب‌ ها در آن‌ها جمع شوند. استفاده از خدمات قالیشویی باعث حذف این آلودگی‌ها و باکتری‌ ها می‌ شود. تمیز کردن قالی‌ ها باعث حفظ زیبایی و شکوه آن‌ ها می‌شود و باعث می‌شود که قالی‌ ها همیشه به نظر خوب و تمیز بنظر بیایند. قالی‌ها ممکن است بوی ناخوشایندی داشته باشند که با تمیز کردن آن‌ها این بو حذف می‌ شود. با حفظ و نگهداری مناسب قالی‌ ها، ارزش آن‌ ها افزایش می‌ یابد و می‌توانند برای مدت طولانی‌ تری استفاده شوند.

هزینه خدمات قالیشویی در هشتگرد

قالیشویی هشتگرد با مجوز رسمی از اتحادیه قالیشویان، بیش از ده سال است که در حال خدمت رسانی به همشهریان محترم است. افتخار ما در این مدت رضایت و خشنودی همیشگی مشتریان بوده است که انگیزه ما را در کار خود مضاعف نموده است. برای اطلاع از هزینه خدمات قالیشویی در هشتگرد با کارخانه قالیشویی کوهسار در تماس باشید.

نحوه شستن فرش های ابریشم در قالیشویی هشتگرد چگونه می باشد؟

اولین مرحله بررسی نوع قالی یا فرش است در مرحله بعد با استفاده از دستگاه‌های خاص و مواد شوینده، لایه غبار و آلودگی‌ های سطحی قالی حذف می‌ شود. پس از شستشو، قالی یا فرش به سمت مرحله بعدی یعنی خشک کردن منتقل می‌شود. در پایان، فرش شسته شده در جلوی آفتاب به خوبی خشک می شود و سپس در نایلون های مخصوص تا می شود و برای مشتری فرستاده می شود.

هزینه خدمات قالیشویی در هشتگرد چگونه می باشد؟

برای اطلاع از هزینه خدمات قالیشویی در هشتگرد با کارخانه قالیشویی کوهسار بهترین قالیشویی در هشتگرد تماس بگیرید. قالیشویی کوهسار تمام قیمت ها را بر اساس نرخ مصوب اتحادیه اعلام می کند همواره توجه به مشتریان و دریافت حداقل دستمزد ممکن از اهداف این قالیشویی بوده است.

5/5 - (7 امتیاز)

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.